Hamares Boutique Hotel
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Fitness/Gym Fitnesscenter | Aktiviteter Dykning Snorkling Kanotpaddling Vandring | Spa & Hälsocenter Ångrum Helkroppsmassage Huvudmassage Ryggmassage |
| Mat/Dryck Restaurang Bar/lounge | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hamares Boutique Hotel Fernando de Noronha är beläget inom 3 km från Baía dos Porcos och inom 5 minuters promenad från Vila dos Remedios. Det här bekväma hotellet, som har ett väldigt bra läge några meter bort från Remedios-fästningen, erbjuder ångbad och bastu samt en à la carte restaurang.
Fernando de Noronhas centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Gästerna på Hamares Boutique kommer att befinna sig inom 3,1 km från Morro Dois Irmãos. Du hittar Museu do Tubarão en kort bit från hotellet. Det här boendet ligger 5 km från flygplatsen Fernando De Noronha och 350 meter från busshållplatsen Julio Grande.
18 rum på det bekväma hotellet är utrustade med bekvämligheter som luftkonditionering samt gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler. De är inredda med skrivbord, och har också minibar och te-/kaffebryggare. De privata badrummen är utrustade med en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och badmössor. Gästerna kan njuta av utsikten över trädgården från Hamares Boutique i Fernando de Noronha.
Boendet erbjuder en daglig kontinental frukost. Välj från ett obegränsat utbud av sydamerikanska rätter på restaurangen Peixe Nativo, som ligger inte långt från detta hotell.
- Lokala sevärdheter
- Praça Flamboyant275 km
- Reduto de Santana de Fernando de Noronha440 km
- Area de Protecao Ambiental de Fernando de Noronha110 km
- Locadora SolyMar277 km
- Enseada do Portao228 km
- Fernando de Noronha Memorial449 km
- Vila dos Remedios345 km
- Meios strand442 km
- Santo Antonios hamn304 km
- Flygplatser
- Fernando De Noronha Flygplats1,8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Portvakt reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Omklädningsrum
- Allergifria rum
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Restaurang
- Bar/lounge
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Solsängar
- Trädgård
- Spa & Hälsocenter
- Bastu
- Ångrum
- Ryggmassage
- Huvudmassage
- Helkroppsmassage
- Fotmassage
- Fitnesscenter
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
Service
- Gratis flygplatstransfer
- Rumsservice
- Hushållning
- Biluthyrning
- Tvätt
- Välkomstdryck
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Ljudisolerade rum
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Hamares Boutique Hotel?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hamares Boutique Hotel till centrum. - ✈
Hur långt är Fernando De Noronha från Hamares Boutique Hotel?
Det är 5 km mellan Fernando De Noronha flygplats och Hamares Boutique Hotel. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på Hamares Boutique Hotel?
Gäster på Hamares Boutique Hotel kan begära busstransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - ❓
Ingår frukost i priset på Hamares Boutique Hotel?
Ja, kontinental frukost ingår i vissa av erbjudandena på Hamares Boutique Hotel. Se till att bekräfta denna information med detta boende. - 💵
Vad är priset för ett rum på minihotellet?
Det genomsnittliga rumspriset på minihotellet är 692$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Hamares Boutique Hotel?
Gästerna på Hamares Boutique Hotel kan betala med American Express, Hipercard och Maestro samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hamares Boutique Hotel?
På Hamares Boutique Hotel kan gästerna välja mellan Deluxe Svit med King size-säng och Deluxe rum. - 📧
Tillhandahåller Hamares Boutique Hotel en internetanslutning?
Ja, Hamares Boutique Hotel erbjuder WiFi i hela boendet. - ❓
Vilken typ av pool har Hamares Boutique Hotel?
Hamares Boutique Hotel har en året-runt utomhuspool.